Každý den žij naplno,nikdy nevíš,jestli nějaké přijdou!

Pojištění i pro psa?!

10. září 2007 v 6:55 | anetka |  Hot zprávy ze světa

Při cestě do ciziny lze pojistit i zvířata

Kliknutím fotografii zvětšíte.Zvětšit obrázek Pojistit lze pouze zvířata starší tří měsíců a musí být označena tetováním nebo čipem.
Psi, kočky a fretky je možné zdravotně pojistit při cestě do zahraničí. Pojištění nákladů na veterinární léčbu zvířete v zahraničí je možné uzavřít v rámci komerčního cestovního pojištění, které nabízejí pracoviště VZP.
29.8. 2007 07:23
Podle mluvčí VZP Jany Víškové toto pojištění nemá nic společného s veřejným zdravotním pojištěním. "Je to společný produkt dceřiné společnosti Pojišťovna VZP. a České podnikatelské pojišťovny. Pojištění nákladů na veterinární léčbu zvířete v zahraničí lze uzavřít pouze jako součást cestovního pojištění osob, nikoli samostatně," uvedla mluvčí.
Pojištění se uzavírá na základě veterinárního osvědčení a platného pasu zvířete v zájmovém chovu. Pojistit lze pouze zvířata starší tří měsíců a musí být označena tetováním nebo čipem. Pojištění se vztahuje i na psa, který doprovází nevidomého občana nebo zvířata pro výstavy a soutěže.
Náklady na ošetření jsou proplaceny po návratu do ČR na základě dokladů o ošetření. "Limity plnění jsou od 10 do 30 tisíc korun. A spoluúčast je stanovena na 500 korun, minimální pojistné je 50 Kč na pojistnou smlouvu," vypočítává mluvčí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama