Každý den žij naplno,nikdy nevíš,jestli nějaké přijdou!

Medvědi úplně zblízka? Tady jsou, na slovenských horách

3. září 2007 v 13:26 | anetka |  Hot zprávy ze světa

Medvědi úplně zblízka? Tady jsou, na slovenských horách

Malá Fatra - Je to jediné divoké zvíře v Evropě, před kterým se musí mít lidé napozoru. Medvěd je největší evropská šelma a jedině on může dát člověku v přírodě najevo, že tam není neomezeným pánem.
Na Slovensku přišlo vedení Státní ochrany přírody začátkem léta s návrhem, že je třeba stavy medvědů v zemi výrazně snížit. Údajně se přemnožili a jsou příliš nebezpeční.
Přinášíme vám pohled člověka, který se pozorováním medvědů věnuje přes dvacet let. Miloš Majda je strážcem národního parku Malá Fatra a znalcem i kameramanem divokých zvířat.

Medvědovi tváří v tvář. Příběh ze Slovenska

Malá Fatra - Desítky tisíc českých turistů vyráží každoročně do slovenských hor. A snad jen málokdo se nezeptá: "Uvidím tam medvěda?"
Největší evropská šelma je mezi turisty možná populárnější, než bílý žralok na Jadranu.Určitě hlavně proto, že o medvědech ve slovenských dolinách nemůže být pochyb. Naopak, setkat se s nimi není zase tak obtížné.
Nabízíme vám záběry, na kterých můžete medvěda ve slovenské přírodě vidět opravdu zblízka. Průvodcem nám byl člověk, který ví, jací opravdu jsou.

U medvěda v doupěti. Vyprávění z Pekelné doliny

Dolný Kubín - Miloš Majda je strážcem národního parku Malá Fatra. Specializuje se na sledování chráněný druhů živočichů včetně velkých šelem a dravých ptáků.
Malá Fatra patří k nejvyhledávanějším turistickým oblastem na Slovensku a každý rok tam míří také desítky tisíc Čechů.
Terénem Miloše Majdy však není jen Vrátná dolina nebo známé soutěsky Diery plné turistů. Naopak, několikrát za týden prochází divoké doliny, kudy žádné turistické cesty nevedou.
Ursus arctos horribilis - medvěd hnědý grizzly
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama