Každý den žij naplno,nikdy nevíš,jestli nějaké přijdou!

pes v rodině pro naše zdraví

16. srpna 2007 v 14:43
Je prokázáno, že majitelé psů patří mezi nejzdravější současníky. Současné studie dokazují, že držení psa může člověku prodloužit život až o 15%. Pes působí na člověka pozitivně ve všech obdobích života. Proč tomu tak je?
Například jóga, relaxace a další jiné činnosti mají za cíl dosáhnout uvolnění, překonávání stresu a právě pes působí na člověka ve všech těchto směrech. Další výhody jsou pocity bezpečí a jistoty. Při hlazení snižuje krevní tlak. V období středního věku kdy lidé často trpí kardiovaskulárními choroby, je pes tím ideálním neboť každodenní pohyb se psem, působí na uvedené problémy. Při chůzi se rozšiřují vlásečnice, zlepšuje se prokrvení a stoupá výkonnost. Každodenní procházky se psem za každého počasí způsobují odolnost našeho organismu a posilují imunitní systém.
Pes se významně podílí i na využívání volného času. Velmi dobře se osvědčuje u lidí trpících s nadváhou či diabetem. Udržuje u nich minimální pohyb. Pes ve stáří pomáhá člověku dokonce překonávat stres ze samoty. Je dokonce prokázáno, že je pes schopen rozpoznat blížící se epileptický záchvat, takzvanou auru. Svým neklidem se snaží upozornit ostatní osoby v dosahu. Navíc žádný ze sledovaných psů neprodělal žádný speciální výcvik. Nemluvím pak o telepatii, kdy psi vědí, kdy jejich páníčkové přijdou domů. Uvedených experimentů proběhlo spousty. Psi jsou pravděpodobně schopni rozpoznat i jiné poruchy zdraví. Uvedu hypoglykemické kóma u cukrovky nebo oběhový kolaps.
Nejnovější výzkumy dokonce ukazují, že děti vychovávané v kontaktu s psy, jsou podstatně méně ohroženy běžnými alergiemi. K tomuto závěru dospěli američtí vědci, kteří sedm let sledovali 500 dětí ve věku od narození do sedmi let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama